Cursos anteriors m.a.p.

2016

Jeremy Nelson
Taller de dansa contemporània
Del 27 al 30 de desembre de 2016 de 10 a 14 h
La Caldera 
(+Info)

Matteo Fargion
Taller Composició per a dansa i música
Del 17 al 18 de setembre de 2016, De 14 a 18:30h
La Caldera (+Info)

Kirstie Simson & Michael Schumacher
Taller pràctica de improvisació i performance
Del 4 al 9 de juliol de 2016, De 10 a 13 i de 14 a 17h
La Caldera (+Info)

Hisako Horikawa
Taller: La sensació del cos i el cos en l’espai. – Body wheather
Del 27 de juny a l’1 de juliol de 2016 de 10.00 a 13.00 h
La Caldera (+Info)


2015

Jeremy Nelson
Taller de dansa contemporània
Del 28 al 31 de desembre de 2015 de 9:30 a 13 h
La Caldera 
(+Info)

Joan Palau
Taller de Qi gong
Del 27 al 31 de juliol de 10.00 a 11.45 h
La Piconera

Àngels Margarit
Taller: L’espai del cos i el cos en l’espai
Del 20 al 24 de juliol de 10.00 a 15.00 h
La Piconera

Gilles Jobin
Taller de coreografia quàntica i generadors de moviment a partir de l’obra Quantum
28 de febrer i 1 de març de 2015
El Graner


2014

Jeremy Nelson
Curs de dansa contemporània
De l’1 al 5 de desembre de 2014
El Graner

m.a.p. – Isabel López i Joan Palau
Entrenaments oberts amb Àngels Margarit / cia. Mudances
Del 29 de setembre al 3 d’octubre de 2014
El Graner

Joan Palau
Txi-kung i moviment
Del 27 al 30 d’octubre de 2014

Gustavo Lesgart
1r curs:
Dança contemporània
Del 17 al 21 de febrer de 2014
De 9.30 a 11.30 h
El Graner

2n curs:
Treball a terra i mecàniques de contacte
Del 24 al 28 de febrer de 2014
De 9.30 a 12.30 h
La Piconera


2013

Del 18 al 2 de novembre 2013
Jeremy Nelson (EUA / Dinamarca)
Dansa contemporània

Del 6 al 10 de març 2013
Thomas Hauert (Suïssa / Bèlgica)
Eines per a improvisacions de dansa

Del 4 de febrer a l’1 de març 2013
mòdulmap #2
lacaldera


2012

Del 5 al 31 de novembre 2012
mòdulmap #1
lacaldera

Del 4 al 8 de juny 2012
Kirstie Simson (Anglaterra / EUA)
Improvisació – L’arte d’escoltar

Del 5 al 9 de març 2012
Thomas Hauert (Suïssa / Bèlgica)
Eines per a improvisacions de dansa


2011

Del 21 de novembre al 3 de desembre 2011
Àngels Margarit (Barcelona)
Taller, tècnica + labo, l’espai del cos i el cos a l’espai

Del 19 al 23 de desembre 2011
Kirstie Simson (Anglaterra / EUA)
Improvisació – L’art d’escoltar


2010

Michael Schumacher (EEUU / Holanda)
Ted Stoffer (EEUU / Bèlgica)
Thomas Hauert (Suïssa / Bèlgica)
Àngels Margarit (Barcelona)


2009

Salva Sanchis (Barcelona / Bèlgica)
Àngels Margarit (Barcelona)
Gustavo Lesgart (Argentina / Barcelona)
Thomas Hauert (Suïssa / Bèlgica)
Jeremy Nelson (EUA)


2008

Àngels Margarit, Gustavo Lesgart, Isabel López
Thomas Hauert (Suïssa / Bèlgica)
David Hernandez (EUA / Bèlgica)
Sharmini (Holanda / Sri Lanka)
Lali Ayguadé (Barcelona)
Kenzo Kusuda (Japó)
Jeremy Nelson (EUA)
Raravis / Andrés Corchero-Rosa Muñoz (Barcelona)
Martin Sonderkamp (Alemanya)


2007

Gustavo Lesgart (Argentina / Barcelona)
Àngels Margarit (Barcelona)
David Hernández (EUA / Bèlgica)
Kirstie Simson (Anglaterra / EUA)
David Zambrano (Venezuela / EUA)
Ted Stoffer (EEUU)


2006

Andrew de Lotbinière Harwood (EUA)
Kirstie Simson (Anglaterra / EUA)
Jeremy Nelson (EUA)
Àngels Margarit (Barcelona)
Gustavo Lesgart (Argentina / Barcelona)


2005

Jeremy Nelson (EUA)
Àngels Margarit (Barcelona)
Ana Buitrago (Madrid)
Kirstie Simson (EUA)


2004

Africa Navarro (Barcelona)
Angels Margarit (Barcelona)
Anna Subirana (Barcelona)
Joan Palau (Barcelona)
Kirstie Simson (EUA)
Alexis Eupierre (Barcelona)
Ana Buitrago (Madrid)


2003

Kirstie Simson (EUA)
Angels Margarit (Barcelona)


2002

Jeremy Nelson (EUA)
Marga Guergué (EUA-Barcelona)
Angels Margarit (Barcelona)


2001

Kirstie Simson (EUA)
Nienke Reehorst (Holanda)
Africa Navarro (Barcelona)
Angels Margarit (Barcelona)


2000

Angels Margarit (Barcelona)
Jeremy Nelson (EUA)
Joan Palau i Africa Navarro (Barcelona)
Joan Palau (Barcelona)